Андрій Шевченко: Україна нагадує світу, через що ми проходимо

Президент Української асоціації футболу (УАФ) Андрій Шевченко відповів за запитання польського видання WP Sportowe Fakty.

Як інформує пресслужба УАФ, очільник українського футболу розповів про важливість участі збірної України в Євро-2024, футбольну співпрацю між Польщею й Україною та про найскладніше в його нинішній роботі, передає Укрінформ.

Щодо виходу «синьо-жовтих» у фінальну частину європейської першості 2024 року, то тут Андрій Шевченко особливо підкреслив потребу в цьому саме у воєнний час.

«По-перше, ми показали, що навіть під час війни можемо конкурувати на найвищому рівні, про що свідчить наша кваліфікація на футбольний континентальний форум. По-друге, і це навіть важливіше, ми з гордістю представляємо Україну й нагадуємо світу, через що ми проходимо.

Кожна перемога України, як на полі, так і поза ним, дуже важлива для кожного українця, особливо для тих, хто зараз захищає нашу країну. Звісно, ​​політичні акценти під час Євро заборонені, але я вважаю, що це все одно хороша нагода нагадати світу, що Україна існує й бореться…

На жаль, світовий інтерес до війни в Україні згасає. Часто чую запитання: «У вас ще триває ця війна?» Це дуже боляче, тому що ми боремося за своє існування, але ми також боремося за цивілізований світ проти дуже сильного ворога. Й участь України в Євро-2024 в той час, коли в країні йде повномасштабна війна, — це дуже хороша можливість нагадати про це світові», – підкреслив президент УАФ.

Крім того, Андрій Шевченко наголосив на дуже плідній співпраці Польщі та України в ці непрості часи.

«Я хотів би подякувати Польщі за допомогу, і не тільки у футболі. Ми відчуваємо вашу підтримку з перших годин повномасштабної війни з Росією й глибоко цінуємо все, що ви робите для України. Як президент Української асоціації футболу я особисто хочу подякувати своїм колегам з Польського футбольного союзу, а також тим клубам і містам, які на деякі матчі стали футбольними домівками для українських команд. Що б не трапилося, ми повинні зберегти нашу близькість, наше партнерство», – сказав Андрій Шевченко.

Наостанок президент УАФ, який очолив організацію в січні 2024 року, розповів про найважче у своїй нинішній роботі.

«Найскладніше в моїй роботі та у функціонуванні УАФ – це адаптація до обставин, спричинених війною. Вони весь час змінюються. Нам доводиться працювати в умовах багатьох обмежень, включно з питаннями безпеки, нальотами літаків, ракетними атаками та відключенням електроенергії. Це ускладнює роботу, але ми добре даємо собі раду», – підсумував Андрій Шевченко.

Фото: Getty Images

Джерело