Американський дрон MQ-9 Reaper розбився біля Ємену

Американський дрон MQ-9 Reaper розбився біля Ємену

Фото: US Air Force США втратили третій MQ-9 Reaper в районі Ємену

Підтримувані Іраном повстанці-хусити стверджують, що це вони збили американський безпілотник.

Розвідувально-ударний безпілотник Військово-повітряних сил США MQ-9 Reaper вартістю до 30 млн зазнав аварії біля узбережжя Ємену вранці, у п’ятницю 26 квітня. Про це напередодні повідомив телеканал CBS News.

За фактом інциденту з боку США проводиться розслідування. Попередньо, через падіння дрона постраждалих немає.

Разом з тим підтримувані Іраном повстанці-хусити стверджують, що це вони збили цей дрон.

Телеканал нагадує що з листопада минулого року хусити збили ще два безпілотники MQ-9 і обидва біля узбережжя Ємену. Перший – на початку листопада, а потім ще один у лютому цього року.

У свою чергу агентство Reuters інформує, що сьогодні, 27 квітня, хусити атакували ракетами нафтовий танкер Andromeda Star у Червоному морі. Судно зазнало несуттєвих пошкоджень.

Речник хуситів Ях’я Сареа заявив, що танкер під панамським прапором належить Великій Британії. Однак за даними LSEG і компанії Ambrey, нещодавно його продали. Нинішній власник танкера зареєстрований на Сейшельських островах, судно займається торгівлею, пов’язаною з Росією. За даними Ambrey, воно прямувало з російського Приморська до Вадінару, Індія.

Нагадаємо, два дні тому США перехопили протикорабельну ракету та чотири дрони хуситів. Ракета, ймовірно, була націлена на судно MV Yorktown під прапором США.

Джерело