“А це дуже важливо”: Багато батьків забувають розмовляти зі своїми дітьми перед сном

Психологи рекомендують щодня перед сном проводити міні-інтерв'ю з малюком.

Хочете, щоб ваша дитина завжди засинала спокійною, задоволеною і щасливою? Тоді щодня приділіть своїй дитині хоча б кілька хвилин перед сном, інформує Ukr.Media.

Багато батьків забувають розмовляти зі своїми дітьми.

Вранці поспішний сніданок, швидкі збори до дитячого садка чи школи, потім заняття, поспішна прогулянка, купання, мультфільми перед сном…. ось уже новий день, у якому поспішний сніданок… ну ви зрозуміли.

Зазвичай, фрази, які щодня говорять батьки своїм дітям у 90% повторюються: «Ти голодний? Їсти хочеш? Руки помив? Чому ти брудний? Сідай за стіл! Іди їсти! Іди купатися! Добраніч!».

А ще діалог може повністю містити лише закиди та критику: «Знову ти брудний! Коли це припиниться! Перестань гасати! Поклади телефон, весь день у телефоні…» тощо, наші діти чують, терплять, мовчать, чи влаштовують істерику. А батьки ще сильніше починають їх лаяти і не розуміють: «Ну що я роблю не так?».

А насправді відсутнє головне — проста щира бесіда, коли батьки не поводяться, начебто відбувають певний термін та виконують завдання з виховання дитини.

Ця проста розмова допоможе "відкрити" дитяче серце та покращать будь-які стосунки батьків та дітей:

Тобі було сьогодні сумно? Чому? Це питання дуже потрібне, адже воно допомагає згадати про неприємності, проговорити їх, щоб вони не осіли на дно душі.

Ти сьогодні веселився? Що змусило тебе посміхнутися? За допомогою цього питання ми налаштовуємо дитину на позитивні емоції та не дозволяємо їй зациклюватись на негативних емоціях.

Ти дізнався сьогодні щось цікаве? Розкажи мені. Це питання дозволить закріпити ті знання, які дитина дізналася, а можливість розповісти та поділитися нею з дорослими нададуть дитині важливості.

Чи віриш ти, що є країна снів? Такі та подібні казкові питання потрібні для розвитку дитини, для розвитку її уяви, уваги, творчих здібностей, емоційної стабільності. Щоб вони відчували, що живуть у чарівному світі дитинства, де можливо все, що завгодно, головне у це вірити.

Що ти хотів би, щоб завтра сталося? Це питання дозволяє формувати звичку робити плани та планувати свій наступний день.

Не витрачайте багато часу на ці питання, буквально 5-10 хвилин, нічого страшного, якщо ви щось забули. Можна іноді, якщо є час, збільшувати кількість питань.

Дитині важливий час з вами, розмови "до душі", головне — ви цікавитеся справами дитини, уважно слухаєте, приймаєте і любите її просто так, тому що вона є!

Джерело