Як зробити спорт улюбленою звичкою.
М'який диван, чашка какао з маршмелоу і улюблений серіал — такий сценарій здається привабливішим, ніж виснажливе кардіо на біговій доріжці під наглядом суворого тренера?
Насправді долати себе не так вже й складно, знайшовши правильну мотивацію, інформує Ukr.Media.
Ділимося лайфхаками, як зробити спорт улюбленою звичкою.
Займайтеся з друзями
Провести дві години на фітнесі з другом куди веселіше, ніж наодинці. До того ж перспектива спілкування під час або після занять — відмінний стимул не пропускати тренування. Не кажучи вже про спортивний азарт, який підстьобує тягнутися за другом, побити його рекорд або наблизитися до його досягнень.
Фітнес-технології
Сьогодні і просту пробіжку, і кросфіт можна перетворити в захоплюючий квест, використовуючи всілякі фітнес-гаджети. Бездротові навушники і гарнітури, пульсометри, бігові смарт-годинник, трекери і крокоміри, а також додатки з готовими програмами тренувань — всі вони будуть старанно вести облік ваших результатів, підказувати, в якому темпі бігти, коли зупинитися, а коли заняття краще відкласти, і взагалі цілком замінять персонального інструктора.
Вигадайте собі винагороду
Обміркуйте план заохочень — це часом надзвичайно підіймає бойовий дух, і налаштуватися на тренування стає легше. Наприклад, заплануйте після інтенсивного аеробного навантаження або занять танцями піти в улюблене кафе неподалік або на масаж — важливо, щоб тренування закінчилася чимось приємним для душі і тіла, тоді наступного разу ви підете на заняття з більшим бажанням.
Не ускладнюйте собі життя
Часто перешкодою до занять спортом стає навіть не лінь, а банальний робочий графік. Якщо ви не встигаєте їздити в зал після роботи, спростіть собі завдання: прийшовши додому, одягніть кросівки і вирушайте на пробіжку в парк. По-перше, по дорозі ви розвантажите голову, по-друге, на вулиці є маса варіантів добре прокачати м'язи з власною вагою, без додаткового спорядження
Обов'язковий відпочинок
Відпочинок — найважливіший пункт у вашому плані заохочень. Крім того, перевтома навряд чи приведе вас до бажаного результату. Забезпечте собі якісний відпочинок 2-3 дні на тиждень: після такої перерви вам буде легше повернутися в зал або знову вийти на пробіжку, адже ви будете свіжі та сповнені енергії
Довіртеся своїм відчуттям
Заняття спортом всупереч поганому самопочуттю геть відіб'ють у вас всякий стимул тренуватися в наступний раз. Довіртеся сигналам власного тіла, не перевтомлюйтеся і не працюйте на знос в прагненні швидше домогтися результатів. Додавайте навантаження плавно, без шкоди самому собі: так ви забезпечите собі стабільний результат без збоїв в програмі.
Спорт як ритуал
Перетворіть заняття фітнесом в таку ж неодмінну щоденну звичку, як умивання вранці або сніданок. Коли організм звикає до чогось постійного, то відчуває без цього дискомфорт. Так, привчивши себе до регулярної частки навантажень, без них ви будете відчувати млявість і апатію. До того ж це пов'язано з ендорфінами, гормонами радості, які при фізичних навантаженнях продукуються організмом, завдяки чому ми відчуваємо підйом настрою. Просто розподіліть види тренувань на весь тиждень: в понеділок — йога, в середу — пілатес, а в п'ятницю, наприклад, бокс або кардіо.
Такі прості поради допоможуть вам тренуватися не з-під палиці, а з задоволенням. А ваше тіло почне змінюватися ще швидше і приносити вам неймовірне задоволення і ще більшу мотивацію.
Залиште відповідь