5 емоцій, які викликають переломи ніг і рук

Психосоматичні причини переломів.

Частота переломів залежить не лише від рівня кальцію в кістках. Ваші емоції і переживання теж підвищують її, інформує Ukr.Media.

Переломи — не найприємніша річ, і вони залежать не лише від невдалих ситуацій, нещасного випадку, нестачі кальцію в кістках і т.д. Згідно психосоматики, емоції впливають на них точно так же.

Загальна причина переломів одна. Пояснимо на прикладі природи. Уявіть, що ви хочете зламати гілку дерева. Перш ніж вона зламається, на неї потрібно натиснути, тож трапиться потрібний тобі перелом. З людьми приблизно те ж саме. Переломи, розтягнення, розриви викликають кілька емоцій і думок.

Підвищена напруга

Тривала втома, стрес, якесь переживання, довгі сварки з близькими, колегами, начальником — тиск зростає і впливає на тіло. При цьому рішення проблем не знаходиться, і людина хоче хоча б тимчасово відключитися від них, змушує себе силою волі не думати про це, але обстановка все одно продовжує тиснути, а вирватися з неї хочеться. Рано чи пізно це може закінчитися падінням, ударом, переломами.

Спроба вирватися з ситуації, з рутини

Коли ми нервуємо, ми стаємо більш різкими — в думках і в рухах теж. Ми себе майже не контролюємо — вірніше, з думками це може вийти, а ось з тілом складніше. Тому, коли якась ситуація змучила нас і ми горимо бажанням з неї вирватися, буквально вистрибнути з емоцій, це підвищує ризик падінь і переломів.

Бажання вирішити ситуацію по-новому

З рутини або проблем часом не знаєш, як вирватися. Ви судорожно шукаєте рішення проблем і знаходите якийсь абсолютно новий спосіб, який ніколи не пробували. І ризикуєте, незважаючи ні на що. Відбувається це, зазвичай, швидко, різко, без обмірковувань. Немов широкий стрибок без підготовки — а її відсутність завжди загрожує травмами.

Бажання придушити конфлікт в собі

Чим більше негативних емоцій всередині, тим більше вони тиснуть. І ви під їх вагою гнетеся, гнетеся, поки в один прекрасний момент, коли гнутися вже немає сил, не розгинаєтеся швидко, різко, з ризиком удару по самому же собі.

Небажання терпіти справедливість

Переломи можуть частішати не лише, коли ми мовчки терпимо конфлікт, але і коли ми його різко вирішуємо, особливо, якщо ми переступаємо через себе вперше. Наприклад, новий начальник будь-що занадто підвищує на вас голос. Ви це терпіли-терпіли, але в один прекрасний день сказали йому, що вам такий тон неприємний. Ви, як та сама гілка дерева, терпіла тиск, а тепер хруснула — просто зламалася в позитивну для себе сторону. Однак через різкість події це небезпечно переломами в реальному житті.

Що робити

Дуже важливо проявляти помірність в емоціях. Не потрібно збирати їх в собі — чим більше накопичиться, тим гірше — і вам, і оточуючим. Ні, скидати негатив, щоб він не накопичувався, на найближче оточення не потрібно. Якщо з вами чинять несправедливо, не терпіть, але висловіть свою думку спокійно. Дайте її вийти.

Проблеми намагайтеся вирішувати в міру їх надходження, але не різкими діями.

І старайтеся перемикатися на щось, крім проблем, регулярно — при цьому вчіться відпочивати по-справжньому, а не просто робити це фізично, але думками в цей час блукати в проблемах. Так ви тільки продовжуєте збирати емоції. Робіть те, що вам цікаво по-справжньому, щоб дійсно відволіктися і випустити пар по-хорошому.

Джерело