14 корисних порад для тих, хто хоче нарешті подорослішати

Прості поради допоможуть швидше подорослішати.

Чи можете ви назвати себе дорослим? Як часто ви покладаєтеся на інших сподіваючись, що вони підстрахують і прикриють? Любите подуріти, а брати відповідальність за свої дії? Якщо вам 25, а ваше життя в рожевих окулярах з єдинорогами, то десь ви згорнули не туди. Тоді пора мінятися! Як стати дорослим, навіщо потрібно і що для цього зробити — про ці питаннях поговоримо нижче, інформує Ukr.Media.

Хто такий дорослий і навіщо їм ставати?

У дитинстві люди вважають, що дорослий — той, кому дозволено курити, пити алкоголь, займатися сексом, купувати, що забажається; той, хто не просиджує (о, боги!) на нудних і непотрібних уроках, не складає іспити; той, хто робить, що хоче і коли хоче (як круто!). Проте це помилкова думка. Доросла людина — правильно мисляча людина, яка прийшла до усвідомлення того, що не все крутиться навколо неї. Вона знає (розвиває) свої плюси, в курсі (працює над викоріненням) недоліків. Вирішує негаразди, що виникли, розбирається в будь-яких ситуаціях, а не ховається в кокон. Приймає рішення і відповідає за наслідки.

Навіщо ставати дорослим? Щоб бути самостійним, знаходити сили для подолання перешкод, вміти домовлятися з іншими, знати, коли можна і потрібно проявити гнучкість, піти на поступки та припиняти маніпулювання собою. Жити та радіти, а не бубоніти на всіх підряд і впадати в паніку при зміні звичних декорацій.

Критерії психологічної зрілості

Головними критеріями зрілості, на думку провідних психологів, є:

  • відповідальність за події;
  • конструктивна взаємодія з навколишніми;
  • здатність приймати людей з вадами;
  • вміння справлятися зі стресами, психологічними навантаженнями;
  • можливість приймати раціональні рішення, діяти логічно;
  • реалізація себе, як професіонала.

Як ви вважаєте, чи відповідаєте всім пунктам? Якщо відповідь позитивна — все добре, негативна — дізнайтеся, як подорослішати і які кроки допоможуть розпрощатися з інфантильністю.

14 кроків для того, щоб подорослішати

Ось важливі рекомендації з подолання дитини та набуття дорослого себе:

Беріть на себе відповідальність

Помилки — результат ваших дій. Не варто перекладати провину на уряд, погану погоду, фазу Місяця, змову масонів. Прострочили дедлайн проекту, провалили залік, не закрили звіт, тому що "відключили світло", "собака з'їла готову роботу"? Зізнайтеся, було багато часу, але ви просто не розрахували сили, вирішили, що якось само собою зробиться. Зізнайтеся і швиденько виправте косяки, адже саме так і роблять дорослі.

Перегляньте переконання

Ви щиро вірите, що можна марнувати життя в клубах, нічого не роблячи? А решта вам повинні їсти приготувати, прибрати, попрати, вирішити питання у навчанні/роботі? Так не буває, ніхто не говорить забути про клуби зовсім, але пам'ятайте, завтра рано вставати справи робити.

Знайдіть роботу по душі та грамотно розпоряджайтеся бюджетом

Живіть за коштами. Покупка їжі, одягу, оплата комунальних послуг, якісний відпочинок на першому місці, витрати на милі блокнотики, квитки на концерт, ігри, гору смачненького — на десятому. Придбати туфлі — "завжди про такі мріяла" вартістю у 3 зарплати, а потім жити в борг і їсти сухарі — не те, що вибирають дорослі.

Будьте надійними

Немає нічого більш дорослого, ніж відповідати за свої слова. Пообіцяли приїхати допомогти, відвезти одного на вокзал, перекопати город бабусі — виконайте!

Зверніть увагу на зовнішній вигляд

Він впливає на самовідчуття. Замість сарафанчиків з поні та рюшами виберіть щось спокійніше і доросліше. У новому образі поводитися як і раніше, не вдасться: підліткові звички не уживуться з костюмами та стриманим стилем. "Підтягнете" зовнішній вигляд, потроху з'явиться доросла поведінка.

Знайдіть справу життя

Ким бачите себе через 10 років? Не треба прописувати покроковий гайд на кілька років вперед, але знайти себе і справу, якою ви будете горіти, варто. Так, одразу можете промахнутися з вибором справи всього життя, шукайте, думайте, зважуйте, відштовхуйтеся від хобі та талантів.

Навчіться спілкуватися

Як стати дорослим? Навчіться вести конструктивний діалог. Спілкуйтеся з людьми та приймайте їх точку зору: не згодні — аргументуйте, а не тупайте ніжкою. Контролюйте емоції.

Будьте чесними

Чесним потрібно бути в першу чергу собою. Визначте сильні та слабкі сторони — відточуючи плюси, зможете викорінити мінуси. Впевненість у собі — добре, самовпевненість — погано. Надмірна впертість — не показник сильної особистості. А ось вміння не грубіянити в черзі, маршрутці, близьким у складний період життя — показник. Складно об'єктивно оцінювати себе? Зверніться до рідних і близьких.

Приймайте рішення розсудливо

Визначтеся, коли можна і не можна говорити «так» і «ні». Правильно розставляйте пріоритети. Завтра важливий день на роботі — келиху пива на вечірці «ні», раніше піти «так». Здаєте проект — лежанню і плюванню в стелю «ні», перевірці і підготовці «так».

Дбайте про здоров'я

Ніхто не буде забороняти вам їсти іриски на ніч, харчуватися 1 раз у день бутербродом і пити літрами каву. Зіпсуєте здоров'я — тепер це ваш головний біль. Дорослі це розуміють, а тому харчуються правильно, ведуть активний спосіб життя і не виходять прогулятися з температурою 38.

Більше читайте

Корисними будуть книги для саморозвитку, праці з психології — вони допоможуть зрозуміти себе та інших, розібратися в мисленні в цілому.

Працюйте над комплексами

У дитинстві вас занадто опікали, не давали ступити й кроку, балували? Зрозумійте, чому за паспортом вам за 20, а за відчуттями 13. Так легше психологічно подорослішати.

Станьте більш гнучким

Скажіть «ні» юнацькому максималізму і крайнощам, станьте гнучким у будь-яких ситуаціях, навчіться домовлятися і досягати компромісу.

Вмикайте логіку

І думайте: завжди й скрізь, тут і прямо зараз! Серйозно, включайтеся на всі 100%. У дорослому житті, як у шахах, важливо думати на кілька ходів вперед, інакше програєте.

Пам'ятайте, що бути дорослим не означає бунтувати проти системи, а зрілість не залежить від віку в паспорті. Тепер ви знаєте, як стати дорослим. Зберігайте в закладки й час від часу освіжайте в пам'яті наші поради.

Джерело