Більшість людей дійсно хочуть покращити своє здоров'я шляхом занять спортом і змін в раціоні харчування. Проте хотіти та робити – це дві різні речі.
Як можна досить ефективно мотивувати себе на заняття спортом?
Почніть з малого
Люди занадто інтенсивно приступають до тренувань і через пару тижнів вигорають, тому починайте з малого і легкого. Десятихвилинна простенька розминка, яку ви в змозі зробити, завжди краще, ніж «ідеальне» тренування, яке ми лінуємося зробити, інформує Ukr.Media.
Дотримуйтесь 10-хвилинного правила
Найважче — це почати, тому дивіться пункт 1- Починайте з малого. Такий підхід робить цей перший крок менш складним. Виділіть вправам 10 хвилин, але не пропускайте тренування і дотримуйтеся їх регулярності.
Поєднайте вправи з іншою діяльністю
Коли ви тренуєтеся, ви можете дивитися улюблене шоу. Або ж слухати музику, коли ви бігаєте на доріжці. Це цілком нормально, і буде вас ще більше мотивувати.
Ніколи не ігноруйте душ
Використовуйте душ в якості нагороди за тренування. Нехай ці дві дії — тренування + душ — будуть у вашій свідомості нероздільними.
Не займайтеся до повного виснаження
Припиніть тренування до того, як ви повністю вичерпаєте всі свої сили. Навіть якщо вам дуже подобається займатися, вмійте вчасно зупинитися, щоб не доводити себе до виснаження.
Пам'ятайте про «силу» понеділків
Тренування в понеділок задає тон всьому тижню. Якщо ви пропустите його, то вам буде набагато легше пропустити тренування і у вівторок, і в середу. Ви станете говорити собі: «Ну, я вже пропустив декілька днів. Мабуть, почну заново в наступний понеділок». Таке ставлення буде працювати проти вас.
Отримуйте задоволення
Багато людей ставляться до тренувань, як до чогось, що вони повинні робити, а не як до того, що вони хочуть робити. Спробуйте різні види спорту, поки ви не знайдете те, що вам дійсно подобається: спортивна ходьба, біг, їзда на велосипеді, плавання, йога, пілатес, кікбоксинг та інші. Задоволення — це обов'язковий компонент якісного та ефективного тренування.
Складіть собі графік
Заплануйте свої тренування на зручний час і не піддавайтеся спокусі заповнити цей час чимось ще. Якщо ви не жайворонок, ранкові заняття, швидше за все, закінчаться для вас невдачею. Ви цілком можете тренуватися в обід або ввечері.
Використовуйте "виховну" стратегію байдикування
Якщо у вас заплановано час для тренування, але вам хочеться його пропустити, ви часто «винагороджуєте» себе іншою діяльністю, наприклад, переглядом соціальних мереж або телевізора. Це тільки посилює негативну звичку і непотрібну поведінкову модель. Якщо ви вже вирішили лінуватися, тоді в буквальному сенсі сядьте і нічого не робіть. Коли вибір полягає в тому, щоб нерухомо сидіти або тренуватися, тренування майже завжди виграє.
Визначте реальну проблему
Якщо на вас напав страх в плані того, як ви ввійдете в спортзал, де знаходиться маса підготовлених, здорових і впевнених у собі людей. Ходіть в зал тоді коли він менше всього переповнений. Візьміть пару індивідуальних занять з особистим тренером, який зможе підбадьорити та мотивувати вас.
Слідуйте правилу «одного дня»
Ви можете пропустити день вправ, але не два дні поспіль. Якщо ви це зробите, стає набагато складніше повернутися в систему. Змушуйте себе бути наполегливим: наприклад, після ранкового чищення зубів обов'язково 30 секунд активно походіть по кімнаті або виконайте кілька енергійних вправ.
Не тренуйтеся, щоб схуднути — тренуйтеся, щоб перемогти стрес
80 % втрати ваги — це харчування. Це про те, що, чому і як ми їмо. Вправи дуже важливі, але головне, що ви робите між тренуваннями. Їжа пригнічує стрес, а тренування його зменшує. І в цьому полягає велика різниця. Фізичні вправи — це ключ до енергії, руху і відчуття щастя, і вони критично важливі для здоров'я. Саме тренування може зробити з гарного дня чудовий день!
Залиште відповідь