10 міфів про прес, у які ви досі вірите

Розвіюємо найбільш поширені вигадки про заповітні "кубики".

Робите скручування кожен день безперервно, нічого не їсте, а заповітних кубиків преса на животі так і не видно? Професійний тренер скаже, що ви робите неправильно, інформує Ukr.Media.

Ідеальний рельєфний живіт — мрія, заради якої багато хто готовий на жертви. А чи так вони потрібні, ці самі жертви? Багато з них — не більше, ніж просто міф.

Щоб зробити живіт рельєфнішим — потрібно качати прес

Давайте розберемося, що ж відбувається з вашим пресом, коли ви його "качаєте". Отже, ви виконуєте вправи і впливаєте на м'язові структури. Але чому ж заповітні кубики не з'являються, а пухка (це у кого як) оболонка, яка їх оточує, продовжує псувати всю "картину"? Річ у тім, що впливати на жирову тканину ми можемо тільки, створивши дефіцит калорій! Тому качайте не качайте — без дефіциту калорій кубиків не бачити!

"Печіння" під час вправ на прес — ознака розщеплення жиру

Дуже часто під час підходу людям здається, що, якщо прес горить, то це означає, що жир плавиться (наче на сковорідці). А ще є любителі висиджувати його в сауні, немовби розплавляючи. На жаль, під час печіння у вас лише виробляється молочна кислота — побічний продукт аеробного гліколізу, яка сама утилізується з м'язів через 30 хвилин після тренування, і ніякого зв'язку з локальним спалюванням жиру тут просто не існує.

Щоб "проявився" прес — не можна їсти після 6-ї

Як уже було сказано вище — навіть якщо ви будете їсти тільки після 6-ї, зберігаючи дефіцит калорій, ваш прес буде повільно, але нормально проявлятися. Час прийому може побічно впливати на засвоюваність нутрієнтів, але загальна картина буде та сама.

Жирна їжа шкідлива

Не вся жирна їжа всмоктується. Швидкість всмоктуваності жирів із шлунково-кишкового тракту — 14 г на годину. Тобто, якщо ви 10 годин без зупинки їли жир у чистому вигляді, засвоїться тільки 1200 ккал. А швидкість всмоктуваності вуглеводів — 400 г на годину. Значить, з вуглеводів ви отримаєте ці 1200 ккал, вживаючи їх, менш ніж за годину. Тому дотримуйтеся баланс нутрієнтів і не бійтеся жирів — вони потрібні і важливі для нормальної роботи гормональної системи.

Підйом корпусу — найкраща вправа для преса

Підйоми корпусу з положення лежачи задіюють не лише прямі та інші м'язи живота, але і поздовжно-поперековий, а це головний згинач тазостегнового суглоба. Багато новачків роблять сотні повторень цієї "диво"-вправи і не тренують м'язи — розгиначі хребта, що призводить до гіпертонусу поздовжно-поперекового м'яза. Дисбаланс розвитку цих м'язів згодом може привести до болів у попереку. Висновок — якщо тренуєте прес, стільки ж уваги потрібно приділяти попереку.

До того ж, вправи важливо робити правильно, якщо під час виконання ви відчули дискомфорт у попереку (при цьому таз "підкручений" і ви виконуєте вправу вірно), ймовірно, ваш прес втомився і не справляється, потрібно перейти до більш простої опції.

Потрібно качати "нижній" і "верхній" прес

Немає поділу на нижній і верхній прес, адже анатомічно пряма м'яз живота має 2 кріплення — у лобкової кістки і нижніх ребер. При скороченні не можна напружити тільки "нижні" або "верхні" волокна, скорочується все черевце м'яза. А відчуття печіння вгорі і внизу — це суб'єктивне відчуття.

Якщо тренувати косі м'язи живота, талія стане вужчою

Знову ж таки, впливаючи на м'язи, ми не впливаємо на жировий прошарок. Якщо посилено "качати" косі, не дотримуючись дефіциту калорій, ви хіба що розширите (зовсім незначно, правда) свою талію. Косі м'язи потрібно тренувати в тому разі, якщо вони сильно "відстають" у силі від інших. В іншому разі немає завдання їх окремо "мучити", адже вони прекрасно працюють під час виконання багатосуглобових вправ.

Качати прес потрібно кожен день, у кінці кожного тренування

М'язи живота нічим не відрізняються від інших м'язових груп. Якщо ви тренуєте прес кожен день, він не буде відновлюватися. Робіть відпочинок між тренуваннями, не тренуйте прес, якщо він усе ще болить після минулого тренування.

Жироспалювачі працюють (особливо харчова плівка)

Багато хто шукає швидких результатів і наполегливо не хоче нормально харчуватися і тренуватися. На жаль, чудо-засобів не існує. Жироспалювачі можуть зовсім незначно посилити процес (якщо пощастить), але також негативно позначитися на вашому здоров'ї (якщо використовувати жироспалювачі з термогенною дією). А від харчової плівки, обгорнутої навколо тіла, у вас у кращому випадку просто вийде вода, яку ви пізніше компенсуєте, а в гіршому — почнуться висипання.

Якщо максимально просушитися, буде видно 8 кубиків

Кількість кубиків на животі визначається генетично — залежить від наявності четвертої горизонтальної перемички, яка "додає" четверту пару кубиків.

Під час вагітності у дівчат трапляється діастаз — розбіжність прямого м'яза. При розбіжності до 8 см певні тренування можливі, але тільки з дозволу лікаря і під керівництвом досвідченого тренера. При розбіжності більше 8 см потрібне хірургічне лікування.

Висновок — заповітні 6-8 кубиків і вертикальні "смужки" з'являться тільки при певній кількості підшкірного жиру:

  • у жінок — 16% смужки і 14% кубики;
  • у чоловіків — до 14%.

І чим нижче відсоток, тим краще буде видно. Для досягнення крутих результатів вам знадобиться дисципліна і витримка, а підтримка цих результатів зажадає ще більше зусиль.

Чи варта гра свічок — кожен вирішує сам. Усім кубиків!

Джерело